Lista produktów marki Kartell

Jeśli marka otwiera muzeum by celebrować ponadczasowość swoich produktów, to wiadomo, że mamy do czynienia z czymś wielkim. A Kartell bez wątpienia jest wielką marką. Jej projekty są znane i cenione w ponad 130 krajach i niejednokrotnie zdobywały nagrody dla najlepszego designu.

Giulio Castelli założył swoją firmę w 1949 roku w Mediolanie a na rozgłos Kartell nie trzeba było długo czekać. Już kilka lat później w wielu domach można było spotkać nowoczesne, lekkie, użyteczne i piękne akcesoria do kuchni opatrzone logo marki.

Dzisiaj świat designu nie wyobraża sobie życia bez Kartell. Ich krzesła, stoły czy elementy zastawy stołowej to produkty niespotykane i niedające się zastąpić. Wykonane z lekkich materiałów są jednocześnie zachwycające i wytrzymałe, o czym świadczą liczne certyfikaty, w tym te świadczące o wysokiej jakości produktów i o niskiej szkodliwości dla środowiska.

Kartell współpracowało z wieloma wielkimi projektantami, nie tylko z rodzimych Włoch, prezentując światu niesamowite krzesła, lampy, stoliki czy meble – kanapy, fotele oraz szafki.

Jednym z popularniejszych projektów marki jest Kartell by Laufen, który zajmuje się wyposażeniem łazienki, od półek, poprzez lustra, do ceramiki. W popularność rośnie także Kartell Kids, który pokazuje, że pokój dziecięcy też może być stylowy nie rezygnując przy tym z dziecięcej radości.