Dostępność

Dostępność

Cena (PLN)

Cena

  • 43,00 zł - 188,00 zł

    -

Marka

Marka

Aktywne filtry

Niegdyś lampa oliwna stanowiła główne źródło światła. Jednak z biegiem czasu i rozpowszechnieniem się elektryczności rola użytkowa tego akcesorium straciła na znaczeniu. Zaczęło ono pełnić funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrane produkty rozświetlają całe otoczenie nastrojowym, ciepłym światłem, nadając wnętrzom niepowtarzalnego klimatu. Artykuły możesz umieścić w dowolnym miejscu, świetnie ozdabiają zarówno salon, jak i taras. Znakomicie prezentują się też w innych pomieszczeniach, takich jak sypialnia, kuchnia czy jadalnia.

Nie wiesz, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w lampy oliwne do swojego domu? Koniecznie skorzystaj z oferty prowadzonego przez nas sklepu Deco Skład. Znajdziesz tutaj zarówno przepiękne modele stylizowane na antyki, jak i nowoczesne oświetlenie, których charakterystyczną cechą jest minimalistyczny kształt.

Jak powstała lampa oliwna – historia oświetlenia

Kaganek ma długą historię, sięgającą jeszcze czasów starożytnych. Pierwsze wersje tego typu oświetlenia pojawiły się w antycznej Grecji lub Rzymie, czyli w miejscach, gdzie od wieków produkowana jest oliwa z oliwek. Pierwotnie artykuły te swym kształtem przypominały mały dzbanuszek, w którego dzióbku usytuowany był knot. Pierwsze modele lampionów produkowano z kamienia lub wypalanej gliny. Już wtedy jednak zauważono, że poza czysto użytkowymi zadaniami mogą one także pełnić funkcję dekoracyjną. Dlatego z biegiem czasu zaczęto umieszczać na nich różne artystyczne zdobienia.

Lampa oliwna może być też wykonana z mosiądzu, miedzi albo ze złota. Takie modele zaczęto wytwarzać w okresie średniowiecza. Pochodzące z tego czasu artykuły swym kształtem nawiązują do lampionu znanego z baśni o Alladynie.

Lampy oliwne – nowoczesna aranżacja wnętrz

Nowoczesne kaganki to stylowa dekoracja domowych pomieszczeń. Ich charakterystyczną cechą jest prostota oraz minimalistyczny kształt. Idealnie pasują do każdej aranżacji wnętrz, nadając im niepowtarzalnego charakteru. To, gdzie umieścisz wybrany produkt, zależy wyłącznie od Twojego gustu i upodobań. Doskonale sprawdzi się on jako dekoracja modernistycznego salonu. Kaganek można położyć na szafie albo na stoliku kawowym. Będzie się też pięknie prezentował na parapecie.

Przypominająca prostą pochodnię lub antyczną latarnię lampa oliwna nadaje się do dekoracji ogrodu bądź tarasu. Poza eleganckim podświetleniem domu i jego obejścia, modele z dołączonym wkładem zapachowym przydają się także przy odstraszaniu komarów. Wydzielany przez nie aromat cytrynowy, eukaliptusowy lub goździkowy skutecznie zniechęca owady do ataku na przebywające na zewnątrz osoby.

Lampiony znakomicie prezentują się w otoczeniu ciemnych mebli. Kaganki i aranżacja wnętrz pomieszczeń biurowych to znakomite połączenie. Jeśli w Twoim gabinecie niepodzielnie panuje styl marynistyczny lub kolonialny, lampiony doskonale dopełnią jego aranżacji.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu. Znajdziesz tutaj lampy oliwne na miarę swoich oczekiwań.