Lista produktów marki KAY BOJESEN

Kay Bojesen to nazwisko jednego z najzdolniejszych i najbardziej produktywnych duńskich rzemieślników. Niezwykle sprawnie poruszał się w świecie drewnianych dekoracji oraz produktów użytkowych całe swoje twórcze życie, sławiąc swój kraj i nazwisko.

Moment zwrotny w karierze Kay Bojesen przeżył razem z chwilą narodzin swojego syna. Wtedy połączył fachową obróbkę drewna z fascynacją i dziecięcą fantazją uzupełnioną wspomnieniami własnego dzieciństwa. W ten sposób powstały znane i uwielbiane do dziś drewniane zabawki, pośród których wyróżnia się przede wszystkim małpka obecnie mająca już status kultowy.

Zabawki z drewna, które zaprojektował Kay Bojesen, miały zachęcać dzieci do zabawy. Ich wygląd odbiega od realizmu, ale to zabieg celowy – każdy królik, miś czy koń to solidny i wytrzymały towarzysz zabaw, który pozwoli rozwinąć wyobraźnię dziecka.

Drewniane zabawki z ruchomymi kończynami są częstym wyborem na prezent dla dzieci, dziewczynki i chłopca, ale także dla dorosłych. Idealne także na święta i ważniejsze okoliczności.

Aktualnie Kay Bojesen to nazwa skandynawskiej marki wchodzącej w skład Rosendahl Design Group. W ofercie mają wiele zachwycających produktów zaprojektowanych przez Kay Bojesen. Znajdują się w niej drewniane figurki zwierząt takie jak ptaki i psy oraz konik na biegunach. Godne uwagi są także sztućce czy zastawa stołowa.