Aktywne filtry

Obrazy jako dopełnienie aranżacji

Urządzając mieszkanie często zastanawiamy się jakich dodatków użyć, by sprawić, żeby wnętrze stało się bardziej przytulne, eleganckie, oryginalne, czy też stylowe. Odpowiedzią na ten dylemat są z całą pewnością dzieła sztuki, a szczególnie obrazy. Stanowią one bez wątpienia dopełnienie całej aranżacji, sprawiając że wnętrze jest jedyne w swoim rodzaju. Na jakie jednak obrazy warto postawić? Jaką wielkość dobrać i jak zestawić ze sobą kilka dzieł? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania, zanim zdecydujemy się na konkretny obraz.

Wspomóż polskich artystów

Aktualnie obrazy to powszechnie dostępny asortyment w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Najczęściej jednak pod tym hasłem nie kryją się prawdziwe dzieła sztuki, a imitujące je drukowane obrazy obite w ramę. Aby podkreślić wyjątkowość wnętrza, warto jednak postawić na ręcznie malowane obrazy, na których gołym okiem widać strukturę farby, pociągnięcia pędzlem i piękne łączenia kolorów. A może by tak wesprzeć polskich artystów? W Deco Skład znajdziesz dzieła sztuki od polskich twórców dostępne zarówno na zamówienie, jak i dostępne w serii.

Jak dobrać obraz do wnętrza? 

Przed wybraniem obrazu, który po prostu się nam spodobał, warto rozejrzeć się po wnętrzu, w którym chcemy go umieścić i zastanowić się gdzie go powiesimy. Przede wszystkim dobrze jest zastanowić się nad wielkością dzieła oraz jego kolorystyką. Jeśli postawimy na odcienie podobne do koloru ścian, stworzymy przytulne, uspokajające wnętrze. Natomiast jeśli pragniemy nieco ożywić swoje cztery kąty, warto postawić tu na kontrast i obraz, który będzie stanowić wyraźny akcent na ścianie. Kolejnym dylematem jest wzór: czy ma on być abstrakcyjny, czy może realistyczny. W pierwszym wypadku, lepiej sprawdzą się większe formaty powieszone w przestrzennych wnętrzach. Jeśli natomiast marzy Ci się obraz o wymiarach mniejszych niż 50x60 cm, lepiej nie wieszaj go w pojedynkę – taki zabieg nie będzie wyglądać dobrze na ścianie. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się galeria składająca się z kilku mniejszych prac. 

Gdzie wieszać obrazy?

Pamiętaj, by dobierać obraz do pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć. Podłużne płótna i obrazy poziome z całą pewnością rewelacyjnie komponować się będą w niewielkich pomieszczeniach, dzięki czemu optycznie je powiększymy. Taka opcja nie sprawdzi się jednak we wnętrzach z niskim sufitem. Miejsce obrazu powinno być odpowiednio oświetlone, a więc nie warto umieszczać go np. pomiędzy wysokimi meblami. Płótno powinno być powieszone mniej więcej na poziomie wzroku, tak, by swobodnie można go było podziwiać.

Do wyboru do koloru

W Deco Skład znajdziesz prace polskich artystów, które nadadzą wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu. Z cała pewnością znajdą tu coś dla siebie osoby szukające odpowiednich obrazów dla wielkich przestrzeni, jak i dla małych, przytulnych wnętrz. Kolorowe, czy monochromatyczne, abstrakcyjne, czy realistyczne, malutkie i wielkie dzieła– wszystkie je znajdziesz w kategorii „Sztuka – Galeria”.