Lista produktów marki HOLMEGAARD

Holmegaard to jedna z marek z długoletnią tradycją. Założona jeszcze w XIX wieku początkowo zajmowała się wyrobem zielonych butelek. Na szczęście za wstawiennictwem hrabiny Henriette Danneskiold-Samsøe zaczęto poszerzać asortyment, dzięki czemu Holmegaard z małej wytwórni zaczęła stopniowo przeistaczać się w markę, którą znamy dzisiaj.

Obecnie Holmegaard jest ceniona za nieskazitelny design, który bazuje na pięknie i potencjale oferowanemu przez szkło. Ten plastyczny materiał latami pozwalał się formować w wazy, szklanki, kieliszki czy bomboniery, które skradły serca Duńczyków, a później ludzi na całym globie.

Holmegaard jest głównie znana za swoje produkty wykonywane ręcznie z dmuchanego szkła, chociaż nie brakuje też bardziej współczesnych metod wyrobu ich dekoracji i przedmiotów użytkowych. Jednak za design każdego z nich stoją mistrzowie obróbki i rzemieślnictwa, którzy na szkle znają się jak mało kto.

Spośród towarów Holmegaard można wyróżnić różne misy, karafki i pojemniki idealne do kuchni. Marka jest także znana za oświetlenie do ogrodu w postaci latarni oraz świeczników. Wybierając Holmegaard zawsze mamy pewność, że zakup będzie trafiony i będzie służył nam, oraz bliskim nam osobom, przez wiele lat.