Aktywne filtry

Stoliki Kawowe

Stoliki kawowe przeważnie mają nowoczesny design, na który składają się niespotykane formy i odważniejsze kolory niż w przypadku stołu do jadalni czy kuchni. Przykładowy stolik kawowy ma górę ze szkła o lekkiej, lustrzanej powierzchni i równie delikatne wysokie nogi. Czasami łączy w sobie loftową metalową podstawę z ciężkim, masywnym blatem z marmuru.

Stolik kawowy pojedynczo, a może w komplecie? 

Bardzo modne są też drewniane ławy i okrągłe stoliki w kompletach, składające się z dwóch lub trzech sztuk o niejednakowych średnicach i wysokości. Taka propozycja ma w sobie coś awangardowego, która może być lekko złagodzona elegancją i czarem złotego koloru. Skromniejsze, klasyczne białe wykończenie czy czarny blat zawsze będą dobrą opcją, zwłaszcza jeśli Twój nowy stolik pomocniczy ma być dodatkiem na drugim planie.

W niektórych wnętrzach metalowy, surowy krój może wypadać trochę chłodno, dlatego polecamy zwrócić uwagę na stolik do salonu z rattanu. Wniesie do wnętrza odrobinę ciepła dopełniając całości raczej drewnianej, może nawet idącej w nurt rustykalny czy boho, o kolorach ziemi.

Jak dobrać stolik kawowy?

Przy wyborze stolika kawowego do salonu warto wziąć pod uwagę kilka czynników. spróbuje dopasować go do stylu mebli i dekoracji w salonie. Upewnij się, że stolik kawowy jest proporcjonalny do rozmiaru sofy i przestrzeni wokół niego. Funkcjonalność jest ważna, więc rozważ stolik z dodatkową półką lub szufladami, jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania. Kolor i materiał stolika powinny komponować się z resztą wnętrza, tworząc spójny wygląd.