Dostępność

Dostępność

Cena (PLN)

Cena

  • 130,00 zł - 529,00 zł

    -

Marka

Marka

Aktywne filtry

Jeśli kupujesz sprzęt ogrodniczy do przydomowego ogrodu, powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim jego funkcjonalność oraz wygodę użytkowania. Należy mieć świadomość, że pielęgnacja roślin to zajęcie, któremu trzeba regularnie poświęcać określoną ilość czasu w ciągu dnia, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. W tym czasie domowa i ogrodnicza konewka oraz inne akcesoria do podlewania kwiatów są w ciągłym użytku. Dlatego też przed ich zakupem musisz dokładnie przemyśleć, jakie modele sprzętu ogrodniczego wybrać, aby jak najlepiej spełniał on swoje zadania.

Jaką konewkę wybrać do podlewania roślin?

Zaopatrując się w stylowe konewki, zwróć uwagę nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim poręczność. Jeśli szukasz polewaczki do kwiatów doniczkowych umieszczonych na parapecie, zakup dużego, dziewięcio- czy dziesięciolitrowego naczynia mija się z celem. W takiej sytuacji najlepiej wyposażyć się w niewielką podlewaczkę, której pojemność wynosi co najwyżej 2, maksymalnie 3 litry. Tego typu sprzęt jest wygodny w użytku, zajmuje też niewiele miejsca. Także ogrodowe stylowe konewki nie powinny być zbyt duże. Systematyczne nawadnianie roślin znajdujących się na zewnątrz może odbywać się efektywnie przy wykorzystaniu zbiorników o pojemności 4-6 litrów.

Praktyczne konewki

Wykonane z tworzyw sztucznych polewaczki są stylowo wyprofilowane oraz mają ciekawą kolorystykę. Taka polewaczka zwykle jest lekka i poręczna. Dotyczy to także modeli o większej pojemności. Jeśli uprawiane przez Ciebie kwiaty i inne rośliny mają specjalne wymagania w kwestii nawadniania, warto zdecydować się na modele z podziałką. Dzięki temu zagwarantujesz im optymalne warunki rozwojowe.

Stylowe konewki

Zdaniem większości ogrodników, odpowiednio dobrana polewaczka powinna być ładna i funkcjonalna. Dostępne w ofercie sklepu Deco Skład naczynia mają ciekawy kształt oraz optymalną, dopasowaną do Twoich potrzeb wielkość. Modele marki GLOBE przypominają czajnik, inne stylowe konewki wyprodukowane przez Aquastar dostępne są natomiast w formie specjalnego lejka. Umieszczone w widocznym miejscu, mogą z powodzeniem odgrywać rolę elementu dekoracyjnego.

Jak dobrać rozmiar konewki?

Dobrze dobrana stylowa podlewaczka nie powinna być zbyt duża, zwłaszcza jeśli chodzi o zbiorniki wykorzystywane w przestrzeni domowej. Pielęgnacja kwiatów doniczkowych umieszczonych na parapecie lub podłodze w pokoju może z powodzeniem odbywać się przy zastosowaniu niewielkich polewaczek o ergonomicznym kształcie. Pojemność wybranego naczynia warto dopasować do wielkości doniczek. Bez problemu nawodnisz wszystkie domowe rośliny przy użyciu produktu o pojemności ok. 2-3 litrów. Do ogrodu możesz wybrać nieco większe modele. Nie warto jednak przesadzać z ich rozmiarem. Duża konewka o pojemności kilkunastu litrów może się bowiem okazać zbyt ciężka do uniesienia.

Stalowa czy plastikowa konewka – którą lepiej wybrać?

W ofercie sklepu Deco Skład znajdziesz zarówno metalowe, jak i plastikowe polewaczki. Wybór zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Te pierwsze wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, odpornej na korozję i oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Takie konewki nadają się do wieloletniego użytkowania. Mogą być też wykorzystywane w charakterze dekoracji ogrodu.

Artykuły wykonane z tworzywa sztucznego są lekkie i wygodne. Za ich pomocą możesz efektywnie podlewać krzewy, a także rośliny rabatowe i balkonowe. Stylowe konewki wykonane z plastiku to łatwe w czyszczeniu modele wyposażone w komfortowe uchwyty. Można je nabyć w różnych rozmiarach oraz wersjach kolorystycznych.

Dlaczego warto podlewać rośliny konewką?

Warto podlewać rośliny konewką, gdyż odpowiednie nawadnianie zapewnia im prawidłowy wzrost oraz rozwój. Właściwie dobrany produkt pozwala na precyzyjne odmierzenie ilości wody trafiającej do ziemi. Dzięki temu z łatwością uchronisz je zarówno przed przesuszeniem, jak i przed przelaniem.