Jesienna aura to dość rozleniwiający moment. Wtedy to z przyjemnością zostajemy w domu, czytając zaległe lektury i owijając się ciepłym kocem. Jednak aranżacje skomponowane na jesienne wieczory mogą być naprawdę inspirujące! Sprawdźmy listę gorących nowości, które w tym sezonie rozpalą nasze wnętrza.

Siła drewna z recyklingu

Jednym z najmilszych i najcieplejszych materiałów, który ożywi oraz upiększy przestrzeń, jest drewno. Naturalne, delikatne w dotyku, idealnie wkomponuje się nie tylko w letnie, ale i jesienno-zimowe miesiące.

Wazon Baldium w kształcie łuku oraz figurka Cacia - twarz wykonana w drewnie

Szczególną słabość mamy do drewna pochodzącego z recyklingu, dającego “drugie życie” przedmiotom. Taka jest właśnie chociażby figurka dekoracyjna Cacia autorstwa Bloomingville, przedstawiająca zamyśloną twarz opartą o dłoń. Innym ciekawym wyborem może być konsola Penti w stylu vintage albo komoda Pablo wykonana w egzotycznej kompozycji boho. 

Barwne akcenty

Wielu designerów radzi, by w sezonie jesienno-zimowym zapraszać do wnętrz bujną roślinność. Za ich pomocą możesz urządzić miejską dżunglę, pozytywnie oddziałującą na Twoje samopoczucie, która przy tym stanie się wizytówką Twojego domu. Wykorzystaj do tego oryginalny wazon Baldium zaprojektowany z terakoty, komplet wiszących koszy z trawy morskiej albo bambusowe kwietniki od Madam Stolz. Takie kwieciste impresje pod postacią pięknych dodatków sprawią, że nawet w ponure dni szybko nie zapomnisz o lecie!

Energetyczne oświetlenie

Ogień to ciepło domowego ogniska, a ten w chłodniejsze wieczory nabiera wyjątkowego charakteru. Nastrojową oprawę gwarantują klimatyczne świece zapachowe, świeczniki - szczególnie te szklane, pięknie odbijają światło. Dodatkowo ułożone w efektownej kondygnacji uatrakcyjnią oraz ocieplą przestrzeń.

W zestawieniu z takimi dodatkami wprowadź do pomieszczenia, np. lampę wiszącą Fadil z trzciny albo bambusa. Również rattanowe lampiony oraz witrażowe abażury zbudują we wnętrzu poczucie radości i atmosfery.

Designerskie szkło

Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników szklanych zwierciadeł. Jeśli lubisz niebanalne rozwiązania możesz pokusić się o ozdobne lustro Abigail z mosiądzu o nieregularnym kształcie i wykończone falistymi krawędziami.

Lśniący stolik Occasional w industrialnym stylu to kolejna oryginalna dekoracja, która doda finezji i szyku, a przy tym rozświetli i ożywi aranżację. Ot, taki mały dodatek, ale za to niezwykle efektowny.

Czas metamorfoz zacząć!

Jesień to doskonały moment na wnętrzarskie przemeblowania. Mało sprzyjająca aura sprawia, że chętniej spędzamy czas w domu wśród klimatycznego anturażu. Dlatego zadbaj, by Twój azyl stał się przytulną przystanią przygotowaną specjalne na jesienne dni.