Synonim elegancji, galanterii oraz wytwornego smaku. Delikatna i krucha – pomimo że doskonale pamięta minione dziesięciolecia to nadal jest jedną z najpiękniejszych ozdób w naszym wnętrzu. Porcelana! Niezrównana towarzyszka, która swoją klasyczną bielą wbrew pozorom potrafi zaskakiwać. Oto przegląd porcelanowych mariaży szykownych - ale nieoczywistych. Przypadną one do gustu nie tylko pasjonatom pałacowej elegancji, ale i zwolennikom nowoczesnych nurtów wnętrzarskich.

Zastawa stołowa w pełnym blasku

Imbrykmlecznik, bomboniera, kokilka jeszcze do niedawna traktowane na równi ze sztuką użytkową - obecnie wiernie służą podczas wystawnych kolacji lub codziennych posiłków. Dla miłośników, którzy lubują się w takich stylowych dodatkach, te miniaturowe dzieła sztuki mogą być wzbogacone o niektóre modele kubeczków z wyżłobionym w dnie zwierzątkiem. Mariaż nietypowej elegancji i nowoczesności wprowadzą również filiżanki lub miseczki o leciwym złotym wzorze, przypominającym zacieki powstałe na ściankach naczyń.

Stwórz komplet wyjątkowej porcelany od Rosendahl, dobierz do kompletu to co Tobie się podoba tutaj

Takie komplety to trend dla osób, które doceniają wspomnienia, wiekowe piękno i tradycyjne wzornictwo, a jednocześnie potrafią błyskotliwie balansować między przeszłością, a teraźniejszością.

Linia LEGIO NOVA od Eva Solo, ponadczasowa elegancja, która wyróżnia się prostotą, tutaj

Ręczne wykreślanki

Jedne z najpiękniejszych elementów zastawy to te ręcznie malowane. Wazony, cukiernice, talerzyki okraszone koronkowym motywami lub wzorami florystycznymi mają to “coś”, w czym zakocha się każdy pasjonat pałacowego uroku. Niektóre z nich są tak wielobarwne, że stają się świetnym kontrapunktem w nowocześnie wystylizowanej przestrzeni. Odważnie przełamują sztampę i stają się głównym elementem zaskoczenia w dekoracji!

Wyjątkowe, ręcznie robione w pracowni M2K, już niedługo u nas w Deco Skład w showroomie oraz sklepie internetowym

Wyjątkową oprawą stołu są dodatki, tutaj kolekcja EGG PEOPLE od OYOY, czyli kieliszki do jajek z grafikami, tutaj

Siła detalu

W opozycji do francuskich perełek stoją modernistyczne proste modele. Świeczniki, bo o nich mowa, dzięki swojej kubistycznej formie świetnie dopełniają przestrzeń w stylu industrialnym czy hi-tech. Z kolei uniwersalne kokilkipatery na ciasto, talerzesosjerki pełne naturalnej prostoty wprowadzą świeży ton i dodadzą charakteru stołowej dekoracji. Takie komplety spokojnie możemy eksponować w jadalnianej serwantce bądź na podświetlanej kuchennej półce.

Dla tych, którzy bez blasku świec nie wyobrażają sobie egzystencji, proponujemy wyjątkowe oprawy dla nich- świeczniki (tutaj)

Na zdjęciu po lewej- świeczniki marki OYOY, po prawej - kolekcja TSE marki Lyngby Porcelain

Siła detalu to prostota, linia Legio Nova

Pamiętajmy również, że tego rodzaju estetyka efektownie komponuje się ze stylem wabi-sabi. Możemy pokusić się o wyróżnienie porcelany wyszczerbionej, zmatowiałej, a nawet zbitej. W końcu niedoskonałości są na czasie i czynią każdy dodatek wyjątkowym!

Przyjaciółka przestrzeni

To, że porcelanowa zastawa finezyjnie prezentuje się na stole, wiemy doskonale. Na co dzień jednak wazy, puchary czy urocze puzderka mogą być skrywane w kuchni i jadalni, za kryształową szybą witrynek i serwantek. Ich miejsce jest także w pokoju dziennym - tam w towarzystwie modernistycznej szafki bądź za starymi, przezroczystymi szlifami będą cieszyć wzrok domowników.

Kolekcje od Lyngby Porcelain, zamknięta w witrynach, czy eksponowane na stole, zawsze nadają wyjątkowości otaczającej je przestrzeni. Piękne bomboniery (tutaj), czy misy na owoce (tutaj)

Solo czy w duecie?

Niektórzy idą o krok dalej i zamiast porcelanowego kompletu - eksponują filiżankę i czajniczek w wersji solo! Czasem w zanadrzu są także niesforne duety kubeczków pochodzących z kompletnie innych kolekcji! Umieszczone na parapetach, komódkach czy etażerkach śmiało przełamują sztampę oraz czarują wyglądem, ile się da!

Filiżanka, kubeczek, piękna miska.... każdy osobny element to również idealny pomysł na prezent zarówno dla niej, jak i dla niego.

Kiedyś porcelana kojarzona wyłącznie z kręgiem arystokracji była niezłomnym przyjacielem pałacowych włości. Jednak ta jedna z najszlachetniejszych form ceramiki coraz odważniej zagląda także do współczesnych wnętrz. W końcu porcelanowe perełki pomimo swojej delikatności i kruchości są gwarantem najpiękniejszej oprawy pod słońcem!

 

Porcelana to pomysł na prezent zarówno dla nas samych, jak i dla kogoś. Stwórz swój komplet z naszymi markami, Rosendahl, Lyngby Porcelain, Eva Solo i napisz do nas, a my wycenimy go specjalnie dla Ciebie.