Wiosenne promienie słońca, rozkwitające pączki kwiatów i rześkie powietrze sprawiają, że mamy ochotę wprowadzić w naszym wnętrzu powiew świeżości. Metamorfoza wcale nie musi być radykalna, bo wystarczy kilka trików, by obudzić swoją przestrzeń na cieplejsze dni.

Zielono mi!

Jeśli wiosna za oknem, to i w domu. A chyba nic bardziej nie kojarzy się z tą porą roku, jak zieleń i świeże kwiaty. Postawmy tym samym na kolory. Niech z każdego kąta domu spoglądają na nas kwitnące krokusy, żonkile, przebiśniegi czy bukiet tulipanów.

Jednak, aby nie było zbyt nudno, stwórz cebulkowym roślinkom oryginalne aranżacje. Wykorzystaj do tego wazon ze szkła o kształcie misy Echasse Bowl, na powierzchni którego mogą pływać płatki kwiatów albo szklany wazon Succulent, w którym możesz uprawiać i pielęgnować własne wyhodowane roślinki.

Kwiaty nie tylko w wazonie

Wiosna to doskonały moment, aby w naszym wnętrzu zapanowała iście florystyczna atmosfera. Wprowadzimy ją również za pomocą miękkich tekstyliów. Tak więc dywan, zasłony, poduchy – wszystkie te gadżety to idealna baza pod metamorfozę!

Odrobinę koloru wykreują poduchy z obecnie modnym motywem tropikalnym, choć możesz też postawić na jeden kolor przewodni, by całość wyglądała spójnie. Co powiesz na poduszki w odcieniach zieleni i mięty? Świetnie komponują się one z jasnymi przestrzeniami w pastelowych tonacjach.

Naturalne akcenty

Jednym ze skutecznych sposobów na ożywienie wnętrza i wprowadzenie do niego wiosennych nut, są naturalne dodatki. W tym kontekście w naszych progach mogą zagościć ozdoby na bazie drewna, juty, wikliny czy kamienia.

Na stole wyeksponuj bambusową etażerkę Nature, która może stanowić skrytkę na drobne przedmioty. Wiosennym sygnałem w Twoim domu będzie również rozłożony w salonie lub sypialni dywan z plecionej juty. Inną ciekawą dekoracją są plecione kosze, które prócz roli ozdobnika, pełnią rolę do przechowywania.

Nie zapomnij o balkonie

Niech tegoroczne promienie słońca zawitają nie tylko w Twoim domu, ale i przed jego progiem! Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką balkonu, scal jego wygląd z całą resztą. Na Twoim ganku mile widziane będą wiszące osłonki z papieru, plecione czy kamionkowe donice pełne hiacyntów i roślin cebulkowych.

Po zmroku czarujący, ciepły blask może płynąć z migocących latarenek, lampionów czy lampek ledowych, które stworzą niepowtarzalny i gwieździsty klimat.

Metamorfozę czas zacząć!

Odświeżenie domowej aranżacji na wiosnę to idealna okazja do zabawy kolorami, motywami oraz dodatkami. Tchną one w Twoje wnętrze zupełnie nową energię - i przede wszystkim poprawią Ci nastrój po zimowej szarudze. Czas zatem rozpocząć zmiany!