Trendy wnętrzarskie na rok 2021 – co będzie modne w nadchodzącym roku

Opublikowano : 2020-12-29 14:58:05
Kategorie : TRENDY & INSPIRACJE

Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy nadejścia 2021 roku – bo jak wiadomo – nowy rok, to nowe trendy wnętrzarskie! Aranżacje na nadchodzące miesiące z pewnością będą świecić największe triumfy we wnętrzach. Czas na przegląd najpopularniejszych trendów.


W zgodzie z naturą

Barwy ziemi i wody, zapach kwitnących kwiatów - rok 2021 podobnie, jak jego poprzednik również będzie należał do przyrody. A jak wiadomo, natura nie może rzecz jasna istnieć bez drewna – z całą jego okazałością odcieni. Do wnętrza wprowadzisz go w różnorakiej postaci: poczynając od dębowej szafki, lampy podłogowej, kończąc na abstrakcyjnych drewnianych matrioszkach czy innych nieoczywistych dekoracjach.


Na topie będą też wszelkie dodatki imitujące naturalny kamień. Podobnie zresztą, jak rattan, wiklina, bambus czy marmur, których jasne kolory nadadzą przestrzeni lekkości. Mogą spoglądać na Ciebie z boku, w postaci eleganckich stolików kawowych, foteli i krzeseł, konsoli bądź z góry - za pomocą lamp, kinkietów czy kwietników.

Ekologiczny design

Zwrot ku naturze to przede wszystkim zwrot ku recyklingowi, który nadaje “drugie życie” przedmiotom. Trend na odpowiedzialną konsumpcję sprawia, że popularne nadal będą meble wytwarzane z recyklingowych materiałów, np. ręcznie wyrabiane szklane świeczniki, wazony, czy nawet loftowe stołki barowe.

W 2021 roku zrównoważone wytwórstwo to również dodatki stworzone z tzw. bioplastiku – czyli biologicznego surowca sztucznego, wytwarzanego przez rośliny i ulegającemu szybkiemu rozkładowi. W zgodzie z duchem ekologii, nie może też zabraknąć roślin! Żywe i sztuczne rośliny zdobywają design same w sobie bądź oprawione w pomysłowy dekor. Tutaj rattanowe kwietniki oraz donice czy osłonki z wikliny, kamionki i terakoty są jak najbardziej na czasie!

Fantazyjne kształty

Nadchodzący rok to niewielka zmiana w przodujących kształtach. Sylwetki sof i foteli staną się jeszcze bardziej wyraziste i okrągłe - a w duecie z eleganckim aksamitem, śmiało zachęcać będą do rozgoszczenia. Fioletowe, bordowe, złote, różowe a także pokryte kwiecistymi wzorami – im bardziej intrygujący fason, tym lepiej.


Dodatkowo, sięgnij po okrągłe i miękkie pufy do siedzenia, poduszki z tropikalnym motywem lub w postaci wałków. Wnętrza opanują także okrągłe lustra, kuliste klosze oraz abstrakcyjne rzeźby o miękkich kształtach.

Przytulność z charakterem

W sezonie 2021 również to co poniżej naszego wzroku, musi mieć charakter! Dotychczas traktowane jako tło dywany wysuną się na pierwszy plan. W czołówce nie może zabraknąć dywanów jutowych z trawy morskiej, które świetnie wpisują się w styl boho.

Dywany w stylu orientalnym z wibrującym wzorem to wręcz obowiązkowy element wystroju w 2021 roku. Są efektowne, barwne i przełamują nudę. Podłogę w salonie ozdobisz też dywanami w geometryczne wzory: koła, trójkąty, prostokąty.

Nowy rok, nowe aranżacje!

Trendy wnętrzarskie w roku 2021 z jednej strony będą minimalistyczne, czerpiące z natury i z drugiej - odważne, eksperymentalne i lubujące się w elegancji. Jednak tym, co łączy wszystkie te cechy jest indywidualizm. Bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujesz, będzie odzwierciedlała Twoją osobowość i pragnienia!

 

Trendy wnętrzarskie na rok 2021 – co będzie modne w nadchodzącym roku
Średnia ocena: 4.0 (80%)
Na podstawie: 13 ocen
 

Produkty powiązane

You must be registered

Clic here to register

Add a comment