Styl scandi w pokoju nastolatka. Czego nie może w nim zabraknąć?

Opublikowano : 2021-09-07 13:13:16
Kategorie : LIFESTYLE

Kochamy skandynawskie wnętrza, które zachwycają minimalizmem i powrotem do geometrycznych, prostych form. Urządzając więc przestrzeń dla młodego człowieka w tej stylistyce, możesz połączyć funkcjonalność z ponadczasową estetyką, która daje pole do własnych interpretacji. Dla nastolatka to strzał w dziesiątkę!


Pierwsza myśl, jaka nasuwa się o wnętrzach w duchu skandynawskim to przesadnie czyste i wręcz białe przestrzenie, wyjęte niemal z katalogu wnętrz. Z pełną świadomością możemy powiedzieć, że to mit, bo Skandynawowie opanowali do perfekcji pełną paletę najbardziej zmysłowych barw.

Łóżko do spania i leniuchowania

Na pierwszy plan obowiązkowych mebli w pokoju nastolatka wysuwa się … łóżko! Jak przystało na styl scandi powinno być solidne, metalowe oraz dające duże pole do kreatywności. Jego nieodzownym elementem może być wysoka rama, na której zawiesisz makramę, fairylightsy czy cottonballsy.


Takie metalowe łóżko to również sekretny schowek, pod którym można skryć pudełka do przechowywania drobiazgów i ubrań. Warto udekorować je mnóstwem puszystych poduszek i zarzucić miękkim kocykiem. W końcu przyjemne w dotyku tekstylia to nieodzowny element trendu z Północy.

Biurko do nauki i zabawy

W strefie nauki kluczową rolę w kąciku młodego człowieka spełnia biurko. Najlepiej, by było ono wykonane z drewna, czym odda ono ukłon w stronę natury. W tym względzie sprawdzi się proste, drewniane biurko Hubsch wyposażone w 3 szuflady, dzięki którym wszystko, co potrzebne znajdzie się pod ręką pilnego ucznia.


Niezwykle poręczne jest również biurko Mango z litego drewna, które świetnie wpisuje się w estetykę nowoczesnych, młodzieżowych przestrzeni.


Szafa, czyli mini garderoba

Bez względu na to, czy nastolatek goni za modą, czy rozwija inne pasje, musi mieć swoje specjalne miejsce na przechowywanie odzieży. Własna szafa to praktyczny niezbędnik. Szafa trzydrzwiowa Dennis posiada certyfikat FSC i wyróżnia się całkiem sporą powierzchnią do przechowywania. Ułatwi ona nastolatkowi organizację ubrań i akcesoriów, a także zaoszczędzi sporo miejsca w jego domowym azylu.


Oryginalne meble do przechowywania

Motyw regału-drabiki jest bardzo popularny we wnętrzach scandi. Jego drewniana, lekka konstrukcja jest dopełnieniem idei przewodniej stylu. Dobrym pomysłem jest zaadaptowanie w pokoju nastolatka takiego dodatku  na przenośną półkę.

Jednak nie brakuje też innych równie pomysłowych rozwiązań. Komplet wiszących koszy z trawy morskiej, w których można ukryć skarby, tablica magnetyczna idealna do przechowywania i wyświetlania pamiątek czy szkolnych sprawunków czy nawet kapitalny regał na książki w kształcie żółwia. Paleta oryginalnych pomysłów jest wręcz nieograniczona.


Białe, kolorowe i drewniane dekoracje

Aranżowanie oazy dla nastolatka determinuje do kreowania praktycznych, ale nie wcale szaro-burych wnętrz. Prócz drewnianych lekkich i funkcjonalnych mebli warto zwrócić uwagę na zwiewny klimat scandi.Tym sposobem na ścianach może zawisnąć abstrakcyjny wielokolorowy obraz albo artystyczna rama. Wszak grafiki to jeden z głównych elementów stylu skandynawskiego.Na podłodze z kolei możesz rozłożyć kolorowy dywan z juty. Dzięki takim różnorodnym barwom i fakturom będzie nie tylko przytulnie, ale i radośnie.


Multifunkcyjnie w duchu scandi

Trend skandynawski w pokoju nastolatka to jeden z najlepszych możliwych pomysłów. Jest szalenie modny, ponadczasowy, a przy tym funkcjonalny. Możesz go zaprosić do kącika młodego człowieka, sięgając po powyższe rozwiązania. Dzięki czemu będzie ono dorastać wraz z nastolatkiem, któremu bliskie są najbardziej wymyślne metamorfozy.

 

Styl scandi w pokoju nastolatka. Czego nie może w nim zabraknąć?
Średnia ocena: 4.7 (94%)
Na podstawie: 10 ocen
 

Produkty powiązane

You must be registered

Clic here to register

Add a comment