Nudne wnętrze? Nie w tym przypadku! Poznaj tajniki stylu eklektycznego

Opublikowano : 2018-08-16 14:53:19
Kategorie : TRENDY & INSPIRACJE

Wyjątkowe melanże, chaotyczne i nieprzemyślane zestawienia oraz łączenie elementów rodem z innych bajek – taki jest styl eklektyczny. Nie ma tu mowy o nudzie i monotonii, dzięki czemu sprawi nieziemską frajdę tym, którzy we wnętrzach wykorzystują pokłady niezgłębionego polotu oraz wyobraźni. Salon w stylu vintage z babciną boazerią, a może rustykalna kuchnia muśnięta futurystycznymi dodatkami? Czemu nie! Eklektyzm to oryginalny znak naszych czasów - istny wnętrzarski misz-masz będący połączeniem kontrolowanego piękna i wielostylowej atmosfery.

Artystyczne szaleństwo

Piękno ma różne oblicza co nie oznacza, że wszystko oprócz klasyki jest passe. Świetnym tego przykładem jest eklektyzm, który stanowi pole do popisu dla “ukrytych” artystów. Stare i nowe, jasne i ciemne, szorstkie i gładkie … - w Twoim wnętrzu nie ma ograniczeń! Jeśli podoba Ci się wiele rzeczy będących z “różnych światów”, to czemu by nie mieć ich wszystkich w jednym miejscu? Skontrastuj ze sobą nowoczesny stolik barowy ze starym gramofonem i stwórz z tego klimatyczną całość. Wykorzystaj miedziany karnisz i zestaw go z asymetrycznym kloszem o złotym wykończeniu albo przełam nudę wykorzystując kolonialny kredens i transparentny wazon wypełniony świeżo ściętymi kwiatami - połączeń różnych epok i wpływów stylistycznych jest naprawdę wiele, a efekt końcowy oszałamiający!

Źródło: Pinterest

Szklane klosze lamp nadadzą wnętrzu wyrazistości i podkreślą jego estetykę, zobacz tutaj

Nie myśl jednak, że wystarczy postawić obok siebie kilka przypadkowych rzeczy i od razu będzie pięknie. To sztuka odrobinę trudniejsza, która bez wyczucia i smaku może wprowadzić aranżacyjny bałagan.

Ryzykowne połączenia

Jeśli masz dość wnętrzarskiej sztampy, idealnie pasujących do siebie zestawień i czujesz, że pomimo modnych obrazów, nowoczesnych mebli i przytulnie ciepłych lamp brakuje kropki nad “i” to postaw na tajemniczy i intrygujący kontrapunkt z minionej epoki. Możesz zdecydować się na połączenie dwóch stylów, na przykład prowansalskiej sielskości zestawionej z awangardowym designem lub skandynawskiego szyku w stylu francuskim. Takie przeciwstawne konwencje to absolutny powiew nowego smaku – tak, nawet z dawnych lat!

Źródło: Pinterest

Łącz ze sobą elementy z różnych stylistyk jednak pamiętaj, że we wszystkim ważna jest równowaga i harmonia. Minimalistyczna kuchnia w nowoczesnej, frezowanej zabudowie z wysokimi hokerami, lodówką z serii vintage i asymetrycznym zegarem ściennym na ścianie kredowej wprowadzą lekki kontrolowany bałagan, dzięki któremu wyeksponujesz to, co najważniejsze. "Serce" domu w nieco surowym, loftowym wydaniu to strzał w dziesiątkę!

Źródło: Pinterest

Eklektyczna kuchnia? Czemu nie! Łączmy style. 

Urzekające wydania

Mozaika różnorodnych mebli, ozdób i faktur to kwintesencja stylu eklektycznego. I pomimo że wielu osobom kojarzy się z natłokiem elementów to czasami bywa prostolinijny – ale również i w tej wersji jest niezwykle interesujący! Kobieca sypialnia w stylu glamour opierająca się na stonowanych beżowych odcieniach i drewnianych dodatkach z wielością przytulnych tkanin to głęboki ukłon w kierunki romantycznej i przytulnej atmosfery.

Źródło: Pinterest

Z kolei wiejska estetyka salonu kąpielowego z odnowioną szafką w stylu vintage w połączeniu z mozaiką finezyjnych luster nabiera subtelnego i kobiecego pazura. Jeśli chcesz możesz ją wzbogacić o różne łazienkowe przybory, jednak w tym przypadku i bez tego genialnie się prezentuje.

Źródło: Pinterest

Flirt z eklektyzmem? Czemu nie!

Dla osób z artystyczną duszą, dla tych z pazurem designera, dla miłośników podróży, mody i sztuki, którzy dodatkowo lubią szaleństwo oraz nieustanny ruch – ten niezwykły styl to fuzja różnorodnych wpływów i zestawień, dzięki którym miałkie oraz nudne wnętrze nie ma prawa bytu. Jednak, by eklektyzm stał się Twoim wiernym towarzyszem musisz go po prostu polubić. W zamian otrzymasz aranżacje, które chwycą za serce!

Źródło: Pinterest

Nudne wnętrze? Nie w tym przypadku! Poznaj tajniki stylu eklektycznego
Średnia ocena: 4.3 (86%)
Na podstawie: 13 ocen
 

Produkty powiązane

You must be registered

Clic here to register

Add a comment