Łazienka w stylu hygge – poznaj duńską sztukę szczęścia

Opublikowano : 2018-09-01 13:47:14
Kategorie : TRENDY & INSPIRACJE

“Małe radości”, czerpanie szczęścia z każdej chwili i celebrowanie drobnych przyjemności to klucz do osobliwej filozofii hygge. Nic więc dziwnego, że łazienka to główna siedziba tego nurtu. W końcu to nasze “domowe spa”, w którym zapach olejków eterycznych, tańczące płomyki świeczek, wygodna wolno stojąca wanna, a w tle relaksująca muzyka kreują intymną aurę i ucieczkę od codziennej rutyny. Tutaj oddychamy głębiej, odsuwamy na bok troski życia oraz pobudzamy własną kreatywność. Warto o tym pamiętać, bo przecież Duńczycy uchodzą za jeden z najszczęśliwszych narodów na świecie.

Podaruj sobie chwilę relaksu

Łazienka to intymna przestrzeń pełna komfortu oraz całkowitej prywatności. To w niej możemy przebywać “sam na sam” z własnymi myślami, “oczyszczając” nie tylko ciało, ale i umysł. Dlatego rozpłyńmy się w naszych wyobrażeniach i delektujmy się każdą chwilą! Aromatem różanej piany, dźwięczną otoczką strumieni wody oraz wygodną ceramiczną wanną, którą pasjonat długich kąpieli może uzupełnić o drewnianą półkę. Niech spocznie na niej kieliszek musującego wina, ulubiona książka oraz zapachowa świeczka - wprowadźmy iście klimatyczną atmosferę!

Źródło: Pinterest

Zapach orzeźwiającego balsamu, puszysty szlafrok oraz mięciutkie ręczniki wykonane z naturalnych materiałów to drobiazgi, które jeszcze bardziej przybliżą nas do skandynawskiego stylu hygge. Oryginalnym sposobem na ich wyeksponowanie jest drabinka łazienkowa będąca też doskonałym patentem na ocieplenie wnętrza. Jednak miękkie tekstylia to nie wszystko …

Drabinka na ręczniki, to element dekoracyjny i elegancki, znajdziesz tutaj 

Niebiańska kraina w zakątku domu

W prywatnym świecie hygge mile widziane są także plecione jutowe lub wiklinowe kosze. W podobnym klimacie jeszcze bardziej uprzyjemni nam kąpiel, naturalny dywan z trawy morskiej – ten ponadczasowy, florystyczny dodatek wprowadzi jeszcze więcej ekologicznego powiewu w naszym "spa".

Źródło: Pinterest

Duńczycy w swojej domowej "łaźni" otaczają się przedmiotami "z duszą". Dlatego stolik z surowego drewna, wiklinowe krzesło czy ramka z tematycznym obrazkiem uprzyjemnią chwile spędzone na wymarzonym odpoczynku.

Kreator przytulności hyggeligu

Maksimum przyjemności oraz całkowitej błogości zapewni kompilacja dodatków i oświetlenia. Byłoby idealnie, gdyby salon kąpielowy posiadał okno, ale gdy nie mamy takiego komfortu musimy zadbać o to, by każdy zakamarek otrzymał naturalną porcję światła. Doskonale w tej roli sprawdzą się lampy zaprojektowane w skandynawskim szyku – prawdziwe ikony wśród duńskiego designu. Wybierzmy również rozwiązania ścienne nad lustrem oraz w innych kątach łazienki tak, by odpowiednio komponować nastrojem i odprężająco działać na samopoczucie.

Źródło: Pinterest

Oprócz tego postawmy na kwiaty, które na nowo pozwolą odkryć funkcjonalność z przyrodą - i co ważne, idealnie odnajdą się w “kąpielowych” warunkach zapewniając dodatkową porcję tlenu. Oczywiście nie może zabraknąć akcesoriów i przyborów łazienkowych, które ściśle odpowiadają całościowej aranżacji, a przede wszystkim sprawiają nam przyjemność. Mowa tutaj o pojemnikach i dozownikach na mydło czy kubkach na szczoteczki. Podstawą do ich wyboru jest ceramika stanowiąca praktyczną dekorację w hygge oraz wzornictwo w stylu vintage – te, jak żadne inne wspaniale kreują nastrój.

Klucz do szczęścia

Hygge to przede wszystkim wystrój, który definiuje naszą osobowość. To komponowanie na zasadzie: “co nam w duszy gra” tak, by kąpielowa przestrzeń była kwintesencją tego wszystkiego, co daje nam poczucie szczęścia, beztroski, a przede wszystkim jest zgodne z naszym stylem życia.

Łazienka w stylu hygge – poznaj duńską sztukę szczęścia
Średnia ocena: 4.2 (84%)
Na podstawie: 1 ocen
 

Produkty powiązane

Add a comment

 (with http://)

Najczęściej kupowane

DECO SKŁAD

Promocje