Lista produktów producenta: KAY BOJESEN

Kay Bojesen to nazwisko jednego z najzdolniejszych i najbardziej produktywnych duńskich rzemieślników. Niezwykle sprawnie poruszał się w świecie drewnianych dekoracji oraz produktów użytkowych całe swoje twórcze życie, sławiąc swój kraj i nazwisko.


Moment zwrotny w karierze Kay Bojesen przeżył razem z chwilą narodzin swojego syna. Wtedy połączył fachową obróbkę drewna z fascynacją i dziecięcą fantazją uzupełnioną wspomnieniami własnego dzieciństwa. W ten sposób powstały znane i uwielbiane do dziś drewniane zabawki, pośród których wyróżnia się przede wszystkim małpka obecnie mająca już status kultowy.


Zabawki z drewna, które zaprojektował Kay Bojesen, miały zachęcać dzieci do zabawy. Ich wygląd odbiega od realizmu, ale to zabieg celowy – każdy królik, miś czy koń to solidny i wytrzymały towarzysz zabaw, który pozwoli rozwinąć wyobraźnię dziecka.


Drewniane zabawki z ruchomymi kończynami są częstym wyborem na prezent dla dzieci, dziewczynki i chłopca, ale także dla dorosłych. Idealne także na święta i ważniejsze okoliczności.


Aktualnie Kay Bojesen to nazwa skandynawskiej marki wchodzącej w skład Rosendahl Design Group. W ofercie mają wiele zachwycających produktów zaprojektowanych przez Kay Bojesen. Znajdują się w niej drewniane figurki zwierząt takie jak ptaki i psy oraz konik na biegunach. Godne uwagi są także sztućce czy zastawa stołowa.

KAY BOJESEN
Średnia ocena: 4.2 (84%)
Na podstawie: 4 ocen
na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 42 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 42 elementów

Kategorie

DECO SKŁAD

Producenci

Nowe produkty

Promocje